Při zběžných kontrolách v jednotlivých domech bylo zjištěno, že ze strany některých členů je porušován domovní řád a pravidla bezpečnosti a požární ochrany. Ve společných prostorách domů, např. pod schodišti, na chodbách, případně v ostatních nebytových prostorách (nepronajatých) se nacházejí věci, které tam být nesmí - např. kusy nábytku, stavební materiál či jeho zbytky, popř. jiný různorodý „odpad“. Tímto PD důrazně žádá všechny členy, aby ve vlastním zájmu tyto prostory uklidili a odstranili věci, které tam nemají co dělat. Pokud nejpozději do 30. 8. 2015 nebudou tyto prostory řádně vyklizeny, přistoupí PD k objednání úklidové služby, která tyto věci odstraní, avšak úhrada za takovou službu bude připočtena na vrub členům konkrétního celého domu!
představenstvo BDHZ
Komentáře
Vy řešíte skříně na chodbě, které nikomu a ničemu nevadí a nemáte prohlášení vlatníka, nemáte vystěhovaného neplatiče a s klidem necháváte lidi bydlet v hygienicky závadných plesnivých bytech. To opravdu myslíte vážně?!?!?
myslíme to vážně, protože nechceme dostat vysokou pokutu od hasičů, protože neradi posloucháme od lidí, jaký je nepořádek (spíš říkají bordel, humus atd.) v našich (některých) domech, že se tam nedá uklízet..... Prohlášení vlastníka je v závěrečné fázi a brzy bychom měli mít návrh stanov pro SVJ. Co týká neplatičů, tak pokud znáte rychlý, právně akceptovatelný způsob, jak se jich zbavit nebo vyřešit jejich oddlužení, tak velmi rádi přijmeme Vaši radu nebo pomoc. Plesnivé byty mě ani mé kolegy nenechávají klidným, ale zázraky neumíme a bez peněz domy nezateplíme. Nemáme splacený jeden úvěr a na ten další by už řada lidí neměla peníze a jen bychom měli další neplatiče. Mám pro Vás lukrativní nabídku - potřebujeme 7. člena do představenstva BDHZ a Vy máte určitě mnoho dobrých nápadů a energie a můžete pracovat ve prospěch členů BDHZ.. Děkuji. T. Vondrák
jen bych chtěl podotknout že zateplením domu se problém s plísní spíš zhorší.
S pozdravem
Tomáš Veverka
co tedy navrhujete pane Veverko? Jaké jsou jiné alternativy?
Já se domnívám že se jedná jen o pověry
http://www.epscr.cz/myty-a-povery-kolem-zateplovani.html?id=533
Zateplení domů by mělo být velkou prioritou pro nás všechny.
A.Dobrý
chtěl bych upřesnit své vyjádření k zateplení BD na Dívčích hradech,
Jedná se o to, že v některých bytech kondenzuje vlhkost na vnitřním povrchu konstrukce (tzn. zevnitř), nejhorší je to v zimě. Tato místa jsou tepelnými mosty, tzn. v těchto místech je mnohem větší únik tepla z interiéru, než ve zbytku konstrukce. A protože tato místa nejsou systémově správně řešena, tak v důsledku nižší povrchové teploty v těchto místech dochází ke kondenzaci vlhkosti a následně i vzniku plísně.
Pokud objekt zateplíme, těchto problémů bychom se měli zbavit, protože celá obalová konstrukce budovy bude mít zvýšený tepelný odpor, stávající slabá místa již nebudou mít tyto kondenzační problémy. Je však nutné tyto místa, kde se v bytech objevuje plíseň (případně i předstupeň - mokré skvrny v zimním období) dostatečně prozkoumat, ještě než se provede zateplení. Tyto tzv. tepelné mosty je nutno systémově vyřešit, protože pouze v případě „jen obalení celého domu izolací“
Zateplení pěnovým polystyrenem a použití akrylátové omítky (nejlevnější a nejběžnější varianta) je jako bychom stávající dům, který může jakžtakž dýchat, uzavřeli do igelitového sáčku. Toto řešení rozhodně nemůžu doporučit, protože vlhkost, která už v konstrukci je by neměla kudy uniknout a problém by se jen zhoršil. To vám však žádný výrobce polystyrénu neřekne, protože ho logicky chce prodat, natož pak sdružení EPS. Tolik bych řekl ke stránkám, co jste posílal v odkazu.
Kvalitnějším řešením zateplení objektu je zateplení minerální izolací, která je však o 30% dražší než EPS. Minerální izolace je více difuzně otevřená než pěnový polystyren, propouští tedy páry a vlhkost z obvodové konstrukce, a proto objekt může „dýchat“. Zároveň na minerální izolaci bychom neměli použít akrylátovou omítku, ale silikátovou (je více difúzně otevřená).
Omlouvám se za zdlouhavé vysvětlení, bohužel se nepodařilo vložit jako jeden komentáž, takže je to rozděleno na tři části.
S pozdravem
Tomáš Veverka
Děkuji za pochopení
Petr Palý